"Návod na grilování selete" a možné komplikace

30. července 2017 v 18:11 | ZS |  Zahradní grilování
K názvu článku "Návod na grilování selete" dodávám. Na stránkách Gurmán Servis mám uveřejněno více dílčích poznatků. Zde je spojuji do jednoho textu. Soustředím se na možné komplikace.

Zahájení grilování začíná tím, že máme - bylo nám dodáno sele - prase.


 1. Máte sele solené (nesolené) - marinované - napíchané solí a jak se tomu ještě říká nebo bez napíchání, nesolené, syrové?
  • k solení a marinování se můžete něco dočíst zde=>>
  • probém může nastat, když máte již nasolené sele a budete jej potírat grilovacím kořením s přídavkem soli pro masa, která nejsou nasolená. Patrně dojde k přesolení masa.
 2. Napíchnutí selete na jehlu.
  Je více systému na připevnění selete, ale vždy to musí být nějaká tyč, jehla a k ní jsou přidány pomocné jehly, které sele na tyči stabilizují. Podívejte se na možný postup připevnění selete na tyč =>>. Mocným pomocníkem je drát (černý, doporučuji 1,4 mm, přiměřeně měkký, resp. tvrdý, aby jím šlo maso i kůže propichovat.
 3. Sundání kůže ze selete jako problém. Když máte sele ugrilované a chcete sundat kůži a s ní strháváte i maso. Řešení před grilováním kůži nařezat.
 4. Natírání selete marinádou.
 5. Topení v grilu.
  Topte jak o závod, ale maso nespalte.
 6. Propečení selete na "kost". Při grilování selete nastává někdy problém, že maso od kosti není úplně měkké. O tomto problému jsem napsal článek zde na blogu "Vždy jen měkké maso....". Děkuji těm, co v komentáři vyjádřili své názory jak toho dosáhnou.
  Komplikace s propečením na kost jsou tehdy, když není teplo dostatečně blízko u masa. Tím, jak se okrajuje, tím se sele vzdaluje od tepelného zdroje. Takže doporučení je v tom. Teplo, sálání musí být co nejblíže grilovanému masu.

Sele je ořezané na kost - chutnalo?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama